Gdzie wyjechać w okolicach Krotoszyna

Gdzie wyjechać w okolicach Krotoszyna

Mniejsze i większe wyjazdy i wycieczki to coś czego potrzebuje od czasu do czasu niemal każdy z nas. Większość nie wyobraża sobie przez cały rok siedzieć w domu bez żadnego wyjazdu, chociażby tego najmniejszego. Właśnie dlatego postanowiliśmy zebrać listę ciekawych miejsc, w które można się udać. Jako że czas mamy zazwyczaj popołudniami lub w weekendy, zwrócimy uwagę właśnie na takie miejsca, do których możemy się udać na krótki czas. Będą to zarówno miejsca w samym Krotoszynie jak i w jego okolicach.

Popołudnie w Krotoszynie

Istnieją dwie możliwości na spędzenie wolnego popołudnia po całym dniu pracy. Jedna z nich to bardziej bierny wypoczynek w domu przed telewizorem, komputerem, czy też z książką. Tutaj jednak chcielibyśmy skupić się na niebo bardziej aktywnym wypoczynku, na który być może nie zdobywamy się na co dzień, ale może być ciekawym urozmaiceniem. Popołudnie to dobry czas, aby wybrać się na spacer. W zależności od naszych upodobań, możemy przejść się po centrum, które posiada ciekawą architekturę lub postawić na większą bliskość natury. Co prawda w Krotoszynie nie znajdziemy dużej ilości zielonych terenów, jednak ciekawą propozycją może być spacer nad jezioro czy nad stawy.

Weekend w okolicach

Jeżeli zaś mamy do dyspozycji wolny weekend, możemy zaplanować nieco dłuższą wycieczkę. Możemy wybrać się do jednego z pobliskich większych miast. Mowa tutaj o Wrocławiu lub Poznaniu. Co prawda są one oddalone od Krotoszyna, jednak z powodzeniem możemy wybrać się do jednego z tych miast na jeden dzień lub na cały weekend i skorzystać z oferowanych przez nie atrakcji. Poza tym, ciekawym pomysłem może być spędzenie czasu na łonie natury. Niedaleko Krotoszyna znajdziemy między innymi Park Krajobrazowy Dolina Baryczy, a w nim przyjemne ścieżki, którymi możemy spacerować niezależnie od pory roku. Oczywiście, najpiękniejsze widoki oferują one wiosną i latem, jednak z ich uroków możemy skorzystać także zimą, a jesienią możemy podziwiać różnorodne kolory.

Jeden komentarz o “Gdzie wyjechać w okolicach Krotoszyna

  1. Nie ma mowy o wypoczynku przed telewizorem, lub telefonem. Krotoszyn to co prawda mała miejscowość, ale dla chcącego nic trudnego.

Comments are closed.