Zakończono modernizację basenu w Koźminie Wielkopolskim

Zakończono modernizację basenu w Koźminie Wielkopolskim

Dobiegła końca modernizacja zewnętrznego kompleksu basenowego w Koźminie Wielkopolskim w powiecie krotoszyńskim. W czerwcu zakończono prace remontowe w pomieszczeniach sanitarnych, zaś w ostatnich dniach oddano do użytku pozostałe tereny.

Remont koźmińskiego basenu zewnętrznego został sfinansowany ze środków z programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego ,,Szatnia na medal”. Wszyscy chętni mają ostatnie dni na zabawę w wodzie, bowiem sezon trwa już tylko do 31 sierpnia.

Koźmiński basen przeszedł ważne zmiany

Odwiedzający basen w Koźminie Wielkopolskim mogą skorzystać zarówno z dużej niecki basenowej, jak i mniejszego brodzika dla najmłodszych dzieci. Inwestycje w ostatnich latach były okazałe – pojawił się parking dla gości, wielofunkcyjne boisko, plac zabaw dla dzieci, a także zewnętrzna siłownia.

W 2021 roku przeprowadzono kolejne prace remontowe, tym razem dotyczące szatni. Wszystko to była zasługa dofinansowania, jakie powiat otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu ,,Szatnia na medal”.

Mieszkańcy doceniają poczynioną modernizację

Całkowity koszt modernizacji pomieszczeń sanitarnych na terenie koźmińskiego basenu wyniósł około 250 tysięcy złotych. Dofinansowanie pokryło kwotę 100 tysięcy złotych, zaś pozostałe środki pochodziły z budżetu miasta i gminy Koźmin Wielkopolski.

Pracownik Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wielkopolskim Lidia Ostojska przyznała, że był to bardzo potrzebny remont, ponieważ przed pracami modernizacyjnymi pomieszczenia te wyglądały ,,niczym z PRL-u”. Najważniejsze jest jednak to, że mieszkańcy bardzo szybko dostrzegli i docenili poczynione zmiany.

31 sierpnia zakończy się trwający od początku czerwca sezon na zabawy na basenie przy ulicy Pleszewskiej. Jest zatem jeszcze kilka dni na to, aby skorzystać z dostępnych tam atrakcji.