Tragiczny wypadek w Kuklinowie. 76-latka zginęła na miejscu

Tragiczny wypadek w Kuklinowie. 76-latka zginęła na miejscu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło ostatniego dnia listopada w godzinach popołudniowych w Kuklinowie na łuku drogi krajowej numer 36. Potrącona została tam 76-letnia kobieta, która na skutek doznanych obrażeń zmarła na miejscu. Lekarzom nie udało się jej uratować.

W miesiącach, w których dzień szybciej dobiega końca szczególnie ważne jest odpowiednie oświetlenie pieszych. Dzięki temu mogą oni zasygnalizować kierowcom swoją obecność przy drodze, co z kolei pozwala uniknąć tragicznych konsekwencji. Tak się niestety nie stało w przypadku 76-latki w Kuklinowie.

Kobieta poniosła śmierć na miejscu

Policjanci poinformowali, że mieszkanka gminy Kobylin poruszała się pieszo w terenie zabudowanym. W pewnym momencie została potrącona przez pojazd marki Toyota w miejscu, które nie było oznaczone jako przejście dla pieszych. Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gminy Krotoszyn.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza, która wraz z technikiem kryminalistyki dokonała szczegółowych oględzin, wykonała szkic i dokumentację fotograficzną, a także przesłuchała uczestnika wypadku. Decyzją obecnego na miejscu prokuratora ciało 76-letniej pieszej zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Kierowca nie był pijany

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie poinformował ponadto, że pojazd, którym poruszał się 32-letni mężczyzna zostanie poddany szczegółowym badaniom. Ich celem jest przede wszystkim wskazanie przez biegłego, czy stan techniczny auta nie budził żadnych zastrzeżeń.

W celu przeprowadzenia dokładnego śledztwa na miejscu wypadku sprawdzono również stan trzeźwości kierującego. 32-latek nie spożywał wcześniej alkoholu. Ponadto pobrana została od niego krew do badań na obecność substancji zakazanych. Przez kilka godzin w miejscu wypadku odbywał się ruch wahadłowy.