Nowa toaleta na krotoszyńskim targowisku. Wskazano, ile kosztuje korzystanie z niej

Nowa toaleta na krotoszyńskim targowisku. Wskazano, ile kosztuje korzystanie z niej

Po wielu latach korzystania z niespecjalnie przyjemnej i czystej toalety na krotoszyńskim targowisku w końcu dokonano jej remontu. Dzięki czemu osoby robiące zakupy będą mogły skorzystać z tego miejsca, które nareszcie nie będzie odstraszało. Co jednak ważne, nie będzie to darmowe.

Od wielu lat istniała konieczność przeprowadzenia gruntownego remontu toalet na terenie krotoszyńskiego targowiska. Co prawda wielu mieszkańców nawet nie zdawało sobie sprawy, że ona się tam znajduje, jej stan zdecydowanie wskazywał na to, że ktoś musiał z niej korzystać. I to nierzadko.

Gdzie na krotoszyńskim targowisku były toalety?

Temat remontu toalety na krotoszyńskim targowisku został poruszony podczas posiedzenia rady miejskiej w maju 2019 roku. Wśród obecnych pojawiło się spore poruszenie. Wszystko za sprawą faktu, że część radnych nie zdawała sobie nawet sprawy z tego, że toaleta się tam znajduje. Kierownik sekcji nadzoru w krotoszyńskim sanepidzie wskazywała wówczas, że ubikacja jest totalnie zniszczona i wymaga remontu.

Podczas sesji konieczne było wyjaśnienie, w którym miejscu znajdują się toalety. Chodzi o szaletach, które są zlokalizowane praktycznie przy samym wejściu na plac targowy. Znajdują się one w budynku, gdzie niegdyś znajdował się sklep Gminnej Spółdzielni.

Ile trzeba zapłacić za toaletę?

Wizja lokalna przeprowadzona przez sanepid już w 2019 roku wyraźnie pokazywała, że istnieje nagła konieczność zrobienia remontu. Wówczas radni wspólnie podjęli decyzję, że szalety zostaną przekazane pod zarządzanie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie, która będzie odpowiedzialna za remont.

Od czasu rozpoczęcia remontu osoby robiące zakupy mogły korzystać z toi-toiów. Po ponad dwóch latach remont dobiegł końca. Toaleta została gruntownie wyremontowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Korzystanie z niej nie jest jednak darmowe.

Szalet będzie prowadzony przez prywatnego operatora, firmę Pani Małgorzaty Polowczyk, która będzie pobierała opłatę w wysokości 3 zł od osoby. Toaleta na targowisku miejskim w Krotoszynie będzie czynna jedynie w dni targowe, czyli wtorki i piątki w godzinach 7:00 – 14:00.