Potrącenie kobiety z dzieckiem na pasach

Potrącenie kobiety z dzieckiem na pasach

W niedzielę, 6 lutego około godziny 18.15 doszło do niebezpiecznego wypadku. Na przejściu dla pieszych w pobliżu Ronda 600-lecia kierowca potrącił 30-letnią mieszkankę Krotoszyna z 3-letnim dzieckiem w wózku. niestety, zdarzenia takie zdarzają się czasami ze względu na nieuwagę kierowcy połączoną z trudnymi warunkami panującymi zimą na drogach. W związku z tym policja apeluje o zachowanie wysokiego stopnia ostrożności, aby uniknąć ewentualnych wypadków. Jak doszło do wspomnianego wyżej zdarzenia i jaki jest stan zdrowia poszkodowanych?

Jak doszło do wypadku

Zima nie jest porą, która sprzyja bezpiecznej jeździe. Dlatego tak ważne jest skoncentrowanie uwagi na prowadzeniu pojazdu. Do podobnych zdarzeń dochodzi rzadko, jednak się one zdarzają, dlatego też ostrożność jest niezbędna. W tym przypadku kierujący Audi A4 20-latek wyjeżdżał z centrum ul. Koźmińską, a następnie chciał skręcić w ul. Raszkowską. To właśnie w tym momencie doszło do potrącenia kobiety z dzieckiem. Nie są znane wszelkie okoliczności wypadku. Bierze się pod uwagę możliwość złej widoczności, a także złych warunków panujących na drodze. Kierowca pojazdu został poddany badaniu poziomu alkoholu we krwi, które potwierdziło, że 20-latek jest w pełni trzeźwy. Zatrzymano jego prawo jazdy oraz samochód do przeprowadzenia badań technicznych. Sprawą zajmuje się komenda policji w Krotoszynie. Poszkodowana kobieta wraz z dzieckiem trafili do szpitala, gdzie ustalono, że obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Jak zapobiec wypadkom

Co prawda nie możemy w pełni uchronić się przed wypadkami, jednak możemy podjąć pewne kroki, by się przed nimi uchronić. Warto być też na bieżąco z nowym prawem, które obliguje kierowców do przepuszczenia osób zbliżających się do przejścia dla pieszych. Z drugiej strony, również od pieszych wymaga się zachowania ostrożności, między innymi przez zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Te oraz inne sposoby mogą okazać się skuteczną metodą na uniknięcie różnego rodzaju wypadków drogowych.

Jeden komentarz o “Potrącenie kobiety z dzieckiem na pasach

  1. Przejścia dla pieszych zaraz za skrzyżowaniem są zdradliwe. Kierowca musi się skupić na światłach, innych samochodach, a za chwilę są pasy :/

Comments are closed.