Bułgaria dla każdego

Bułgaria dla każdego

Bułgaria jest krajem pełnym kontrastów. W nadmorskich kurortach znajdziemy wiele pięknych miejsc, zadbanych i zbudowanych pod turystów. Z drugiej strony, jeśli pojedziemy jedynie kilkadziesiąt kilometrów w głąb kraju zobaczymy biedne i zaniedbane dzielnice, brud oraz śmieci, które leżą na ulicach. Jeszcze dalej znajdziemy góry, które zachwycają swoim majestatem i wysokością, gdyż są to najwyższe góry na Bałkanach. Bułgaria to wiele ciekawych miejsc, z których każdy może wybrać coś, co będzie odpowiadało jego upodobaniom. Przyjrzyjmy się kilku ciekawszym miejscom.

Perełki bułgarskiego wybrzeża

Bułgarskie wybrzeże to miejscowości, w których znajdziemy wielkie kompleksy hotelowe, w których wypoczywają turyści z całej Europy, a nawet z dalszych zakątków świata. Z drugiej strony znajdziemy tutaj również niewielkie miasteczka, które jeszcze nie zostały opanowane przez zagranicznych turystów i cieszą się stosunkową ciszą i spokojem. To miejsce gdzie przyjeżdżają jedynie miejscowi turyści, a i to w niewielkich ilościach. Do takich miasteczek należy między innymi Achtopol położony w południowej części kraju, któremu towarzyszy niesamowity klimat, a przy tym spokój od tłumów turystów.

Bułgarskie góry

Chociaż większości osób Bułgaria nierozerwalnie kojarzy się z morzem, to jednak na uwagę zdecydowanie zasługują również tutejsze góry. Znajdziemy tutaj kilka pasm, z których największą popularnością wśród turystów cieszą się dwa, a mianowicie Rila i Pirin. To w Rile znajdziemy najwyższy szczyt Bałkanów – górę Musala, która co roku przyciąga tłumy turystów. Poza tym i innymi znanymi miejscami, do których na pewną wysokość można dojechać wyciągami, bułgarskie góry cieszą się ciągle jeszcze ciszą i spokojem, których nie doświadczymy w polskich górach,. Jeśli cenisz sobie górskie wędrówki w spokojnych okolicach, na pewno warto wybrać się w bułgarskie góry. Koniecznie trzeba przy tym spróbować lokalnych potraw, które zachwycają swoim smakiem i aromatem.