Udane wakacje tanim kosztem, czyli jak zaoszczędzić na noclegu

Udane wakacje tanim kosztem, czyli jak zaoszczędzić na noclegu

Koszty noclegów w hotelach czy pensjonatach, przechodzą ostatnio wszelkie pojęcie. Przy wysokich kosztach życia nie każdego stać, aby całą rodziną wyjechać chociażby na tydzień na wakacje. Dlatego też warto rozważyć bardziej ekonomiczne opcje. Będą to noclegi o niższym standardzie, jednak tak naprawdę najważniejsze, abyśmy w ciągu dnia się dobrze bawili, bo zazwyczaj w wynajętym domku czy pokoju spędzamy przecież tylko noc. Poza tym, możemy rozważyć kwestię wyjazdu pod namiot, czy też inne niecodzienne możliwości, o których powiemy nieco więcej w tym artykule.

Tani nocleg

Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo jest znaleźć tani nocleg. O ile wszelkie hotele i pensjonaty reklamują się w Internecie, o tyle nie każde pokoje gościnne, czy domki letniskowe zamieszczają tutaj swoją ofertę. Nawet jeśli tak jest niełatwo je znaleźć w morzu hoteli i droższych noclegów. Musimy więc poświęcić nieco więcej czasu, aby znaleźć coś co nas zainteresuje i będzie spełniało nasze oczekiwania. Warto zajrzeć między innymi na portale noclegowe, ale również serwisy z ogłoszeniami drobnymi, wśród których znajdziemy także oferty noclegów nad morzem, w górach, czy nad jeziorami bądź w lasach.

Gdzie nocować

Jeśli wybierzemy już z grubsza miejsce, w które chcemy się udać, warto się zastanowić nad formą noclegu. Najtańsze domki letniskowe, czy przyczepy campingowe powinniśmy wynająć już do 100 złotych od całego pomieszczenia, co na większą rodzinę nie jest wcale dużym kosztem. Możemy też zdecydować się na rozbicie namiotu na polu namiotowym, tutaj jednak ceny są bardzo różne i czasami jest to po prostu nieopłacalne. Warto więc zawczasu przejrzeć cennik danego pola namiotowego i wybrać takie, które oferuje rozsądne ceny. Istnieje jednak również możliwość, a nawet kilka możliwości na całkiem bezpłatny nocleg. Jedna z nich to rozbicie namiotu na dziko – tutaj jednak musimy pamiętać, że nie wszędzie jest to dozwolone. Możemy także spać na hamaku rozwieszonym pomiędzy drzewami w lesie – świetna atmosfera gwarantowana. Jeśli zaś wybieramy się nad morze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przenocować na plaży i podziwiać miliony gwiazd na niebie.