Nadeszły ogromne zmiany w oświacie w Krotoszynie. Zobacz, co nowego!

Nadeszły ogromne zmiany w oświacie w Krotoszynie. Zobacz, co nowego!

Całość rozegrała się jeszcze przed Wigilią. 23 grudnia, na uroczystym spotkaniu, podziękowano za współpracę wieloletniej dyrektorce Przedszkola nr 5, Zofii Walkowiak. Awansowano również kilka nauczycielek z Orpiszewa i Świnkowa.

Na czele przedszkola nr 5, pani Zofia Walkowiak stała przez prawie 20 lat. Przyszedł jednak czas, aby dowodzenie jednostką oświaty przekazać w młodsze ręce. Pani Walkowiak oficjalnie przeszła na emeryturę i święta Bożego Narodzenia mogła już celebrować ze spokojniejszą głową. Tym bardziej że swoje dziecko, jak mówi o przedszkolu nr 5, zostawia w najlepszych rękach. Dyrektorką pełniącą obowiązki będzie pani Urszula Dudkowiak.

Również 23 grudnia, Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna, dokonał wręczenia katów nadania stopnia awansu zawodowego dwójce nauczycieli. Jednym z nich jest Justyna Niśkiewicz, nauczycielka Szkoły Podstawowej im rtm. Witolda Pileckiego w Orpiszewie. Drugą jest Nagelina Nowak, ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie. Zarówno pani Niśkiewicz, jak i Nowak, zdały egzamin na nauczyciela mianowanego.