Najbliższe wydarzenia w Krotoszynie

Najbliższe wydarzenia w Krotoszynie

Zbliżające się dni oraz tygodnie w Krotoszynie miną nam pod znakiem koncertów oraz innych wydarzeń kulturalnych. Druga połowa sierpnia będzie więc idealną okazją, aby spędzić resztę wakacji w sposób miły i przyjemny. Wśród nadchodzących wydarzeń w mieście znajdziemy zarówno te dla dorosłych, jak i te dla dzieci. Atrakcje są oferowane zarówno przez miasto, jak i przez organizatorów prywatnych. Niektóre z nich są darmowe, za inne natomiast trzeba będzie zapłacić. Przyjrzyjmy się więc nadchodzącym atrakcjom, abyśmy wiedzieli czego się spodziewać.

Wydarzenia w drugiej połowie sierpnia

Jeszcze dzisiaj, 14 sierpnia na sali NovaKinova w Kinie 3D wystąpi Bartas Szymoniak – artysta sceny polskiej o niepowtarzalnej barwie głosu.  Bilety kosztują 30 złotych, a sam występ jest zapowiedzią płyty artysty, która ma być wydana 30 września. Kolejne wydarzenie czeka nas w dniach od 19 do 24 sierpnia. Będzie to retransmisja koncertu André Rieu, Niech znów nastaną szczęśliwe dni. Spektakl odbędzie się na deskach kina Przedwiośnie każdego z wymienionych dni o godzinie 17.00 i będzie trwał 180 minut. Bilety na retransmisję koncertu można nabyć w kasie kina oraz przez Internet, Koszt biletu to 30 zł. Następna atrakcja to koncert zespołów The Stallions, Łojciec&Syn oraz Happysad na krotoszyńskim rynku. Będzie on miał miejsce 20 sierpnia o godzinie 18.00. W późniejszych dniach czekają na nas dożynki, podczas których odbędą się liczne występy i konkursy. Pod koniec sierpnia natomiast odbędzie się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus.

Wydarzenia we wrześniu

Wrzesień to między innymi spotkania z podróżnikami. W tej edycji można będzie dowiedzieć się nieco więcej na temat Egiptu oraz Sudanu. Spotkanie odbędzie się  w Galerii Refektarz KOK w środę, 14 września o godz. 19:00. Kolejne wydarzenie będzie miało charakter bardziej sportowy. Chodzi o rajd XV Krotoszyńska Setka Rowerowa. Jego celem będzie poznanie okolic Krotoszyna oraz wspólna przejażdżka rowerem. Celem jest między innymi promowanie kolarstwa wśród mieszkańców. Wydarzeniem, które zamyka serię wrześniowych wydarzeń kulturalnych jest koncert w wykonaniu Sławka Wierzcholskiego wraz z grupą Nocna Zmiana Bluesa. Odbędzie się on w sobotę 24 września o 20:00 w Sali Kameralnej KOK.