Krotoszyńska policja ujęła mężczyznę włamującego się do mieszkań. Sprawą zajmie się sąd!

Krotoszyńska policja ujęła mężczyznę włamującego się do mieszkań. Sprawą zajmie się sąd!

Jak wynika z ustaleń krotoszyńskiej policji, włamywaczem który terroryzował całe osiedla, okazał się mieszkaniec miasta, 37-letni mężczyzna. Funkcjonariusze uspokajają, że można już spać spokojnie, chociaż ostrożności nigdy za dużo.

Pierwsze wzmianki o włamaniach pochodzą jeszcze z listopada 2022 roku. Wtedy to na komisariat policji w Krotoszynie zaczęły spływać pierwsze zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych. Najczęściej włamania dokonywano przez drzwi tarasowe, a łupem była przede wszystkim biżuteria i pieniądze. Złodziej musiał obserwować swoje ofiary, doskonale wiedząc, gdzie trzymają swoje oszczędności oraz złoto i inne ozdoby.

Policja z Krotoszyna w regularnych odstępach czasu dostawała coraz to nowe zgłoszenia o złodzieju, jednak ten pozostawał nieuchwytny. Dopiero nawiązanie współpracy z policją z Poznania rzuciło nowe światło na te wydarzenia. Udało się schwytać złodzieja na gorącym uczynku. Okazał się nim być 37-letni mieszkaniec Krotoszyna. Kradzieży dokonywał nie tylko w mieście, ale i w Poznaniu czy Wrocławiu. Obecnie w więzieniu czeka na rozprawę. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.