Nie żyje najstarsza mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Miała 104 lata!

Nie żyje najstarsza mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Miała 104 lata!

Najstarsza mieszkanka powiatu krotoszyńskiego, Czesława Konterewicz miała 104 lata i mieszkała w Smolicach. Do końca cieszyła się doskonałym zdrowiem i humorem, którego może pozazdrościć niejeden młodszy.

Czesława Konterewicz urodziła się 29 stycznia 1919 roku. Od zawsze mieszkała w Smolicach, który uważała za swój prawdziwy dom. Jak sama mówiła, doskonałe zdrowie zawdzięczała pozytywnemu nastawieniu do życia oraz diecie bogatej w warzywa sezonowe. Tytuł najstarszej osoby mieszkającej w powiecie krotoszyńskim, otrzymała po śmieci Salomei Kawki, żyjącej 105 lat i 132 dni.

Obecnie najstarszą osobą w powiecie krotoszyńskim jest Anna Wojtkowska zamieszkała w Sulmierzycach. Ma 102 lata i 315 dni. W regionie wciąż żyje aż 7 stulatków, gdzie najwięcej jest ich w gminie Krotoszyn. Kolejne gminy ze stulatkami to Kobylin, Koźmin Wielkopolski oraz Sulmierzyce i Zduny.

Mieszkańcy regionu wskazują, że najważniejszym atutem sprzyjającym długowieczności jest nie tylko spokojniejszy tryb życia, ale i zdrowe powietrze.