Kolizja na DK15 w Wałkowie. Trzy osoby poważnie ranne!

Kolizja na DK15 w Wałkowie. Trzy osoby poważnie ranne!

Do groźnego wypadku doszło w połowie marca na drodze krajowej numer 15, na wysokości Wałkowa w powiecie krotoszyńskim. Trzy samochody osobowe zderzyły się z dużą prędkością, nikt nie zginął.

Doskonałe warunki na drodze sprawiły, że tego feralnego dnia kierująca pojazdem osobowym marki Renault, 27-letnia mieszkanka Krotoszyna, zdecydowała się na manewr wyprzedzania. Jednak samochód w pewnej chwili stracił przyczepność i wpadł w poślizg. Auto wjechało w nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód marki VWT6. Oberwało również auto które było wyprzedzane.

Na miejsce zdarzenia przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe. Niezbędne było również użycie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego biorący udział w kolizji, byli trzeźwi.

W sumie ucierpiało 5 osób. Bez szwanku jednak wyszło tylko dziecko, które zostało oddane pod opiekę dziadków. Pozostali uczestnicy kolizji pozostali w szpitalu na obserwacji.