Wypalanie traw w Krotoszynie. Ludzie nie wiedzą, że to niebezpieczne?

Wypalanie traw w Krotoszynie. Ludzie nie wiedzą, że to niebezpieczne?

W ciągu ostatnich kilku dni doszło aż do czterech pożarów związanych z wypalaniem traw w rejonie Krotoszyna. Straż pożarna przez kilka godzin gasiła pożary, które zaczęły już grozić domostwom położonym blisko źródła ognia. Sprawcy zostali ukarani mandatami w wysokości kilku tysięcy złotych.

Wypalanie traw w obecnych czasach nie przynosi nic dobrego ani dla rolnika ani dla gleby. Przede wszystkim giną wszystkie organizmy żywe, które zamieszkiwały na okolicznych łąkach. Zamknięte w kręgu ognia, zwyczajnie duszą się lub umierają w płomieniach. Proceder wypalania traw jest też szkodliwy z ekologicznego punktu widzenia. Czynność ta nie wnosi niczego dobrego do ekosystemu.

Strażacy z Krotoszyna w przeciągu tylko kilku dni musieli trzykrotnie interweniować w sprawie wypalania traw na terenie powiatu krotoszyńskiego. Warto przypomnieć, że czynność ta jest surowo zabroniona a za wykonanie jej grosza kilkutysięczne kary pieniężne. Sprawcy ostatnich pożarów zostali już zlokalizowani i otrzymali mandaty.