Złodzieje sprzętu AGD zatrzymani przez policję w Krotoszynie

Złodzieje sprzętu AGD zatrzymani przez policję w Krotoszynie

W ostatni czwartek, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie skutecznie położyli kres działalności dwóch złodziei sprzętu AGD. Sprawa dotyczyła incydentu, do którego doszło w końcówce lipca. Zdaniem śledczych, skradzione dobra zostały już odzyskane, a ich wartość wynosiła łącznie 1100 złotych.

Kradzież miała miejsce w jednym z miejscowych sklepów specjalizujących się w sprzedaży urządzeń RTV i AGD. Jak informuje lokalna policja, pracownicy sklepu zostawili na tyłach budynku sprzęt pochodzący z różnych zwrotów – był to zestaw dwóch lodówek, pralki oraz zmywarki. Złodzieje, wykorzystując zmrok, podjechali na miejsce, szybko załadowali towary na swojego busa i uciekli, nie zostawiając po sobie śladu.

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej, mundurowi z Krotoszyna zdołali jednak zidentyfikować sprawców. Okazało się, że byli to dwaj mężczyźni w wieku 51 i 41 lat – obaj zamieszkali na terenie powiatu krotoszyńskiego. Zostały im przedstawione zarzuty kradzieży, a teraz mogą spodziewać się surowej kary – od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że odzyskane mienie, po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności procesowych, zostanie zwrócone prawowitemu właścicielowi.