Zwrot części podatku akcyzowego dla rolników – wnioski przyjmowane do końca sierpnia

Zwrot części podatku akcyzowego dla rolników – wnioski przyjmowane do końca sierpnia

Władze Krotoszyna informują, że rolnicy mogą składać wnioski o zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa rolniczego. Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia, więc producenci rolni, którzy chcą odzyskać część wydatków poniesionych na olej napędowy potrzebny do prowadzenia działalności rolniczej, mają jeszcze nieco czasu na zgłoszenie swoich roszczeń.

Aby złożyć wniosek o zwrot podatku akcyzowego, rolnicy muszą dołączyć dokumenty VAT potwierdzające zakup oleju napędowego. Proces ten ma na celu ułatwić odzyskanie części kosztów związanych z zakupem paliwa rolniczego, które jest niezbędne do prowadzenia efektywnej produkcji rolnej.

Po złożeniu wniosku i przeprowadzeniu procedury zweryfikowania dokumentów, zwrot podatku będzie realizowany za pośrednictwem przelewu bankowego na konto podane we wniosku. W przypadku składania wniosku w drugim terminie, płatność zostanie przelana najpóźniej do końca października. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Państwa w ramach dotacji celowej.