Krotoszyn gospodarzem Mistrzostw Europy Seniorów w Sumo 2023

Krotoszyn gospodarzem Mistrzostw Europy Seniorów w Sumo 2023

W roku 2023, Krotoszyn stał się areną zaciętych walk o miano najlepszego w sumo na starym kontynencie. Na tatami stanęło 250 zawodników, reprezentujących jedenastkę narodów. To właśnie tam, dnia 16 września, polscy zawodnicy triumfowali, zdobywając aż trzynaście medali, w tym kilka najbardziej pożądanych – złotych. Ale to jeszcze nie koniec emocji, bowiem następnego dnia czekają nas rywalizacje drużynowe oraz walki w kategorii open.

Krotoszyn jest znany jako miasto sukcesu. To tu można osiągnąć szczyt, stając się mistrzem Europy w sumo lub nawet prezydentem Europejskiej Federacji Sumo – takie słowa skierował do zgromadzonych burmistrz Krotoszyna, Franciszek Marszałek.

Dariusz Rozum, prezydent Europejskiej Federacji Sumo i główny organizator tych prestiżowych zawodów, wyraził podziękowania dla lokalnych władz – samorządu gminnego i powiatowego Krotoszyna. Wyraził swoje uznanie dla ich wieloletniego wsparcia, które od ponad dwóch dekad stanowi solidny fundament dla rozwoju dyscypliny sumo, zarówno na terenie Polski, jak i w całej Europie.