Odsłonięcie ekspozycji artystycznej po 18. Plenerze Artystycznym Krotoszyn 2023 w Galerii Refektarz

Odsłonięcie ekspozycji artystycznej po 18. Plenerze Artystycznym Krotoszyn 2023 w Galerii Refektarz

W przestrzeniach Galerii Refektarz miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac stworzonych przez uczestników 18. Pleneru Artystycznego Krotoszyn 2023. Na wystawie można podziwiać różnorodne dzieła, zarówno malarstwo, jak i rzeźby.

Między 12 a 23 lipca bieżącego roku, uczestnicy 18. edycji Pleneru Artystycznego Krotoszyn 2023 angażowali się w twórczość poprzez malowanie, rysowanie, a także prace z gliny. To wydarzenie stworzyło możliwość dla każdego zainteresowanego, aby spróbować swoich sił w działaniach artystycznych, odkrywając być może w sobie talent lub nowy obszar zainteresowań.

Tegoroczna edycja pleneru przyciągnęła ponad dwudziestu artystów-amatorów oraz profesjonalistów, zarówno z Polski, jak i z Francji.

Rezultat ich twórczych wysiłków został zaprezentowany podczas uroczystego wernisażu, który miał miejsce w sobotę 16 września, w przestrzeniach Galerii Refektarz. Wśród prezentowanych prac znalazły się obrazy utrzymane w technice olejnej oraz rzeźby wykonane z gliny.

Podczas ceremonii otwarcia wystawy, burmistrz Krotoszyna – Franciszek Marszałek, wyraził swoje gratulacje dla artystów i podziękował im za ich aktywny udział w plenerze.