Zderzenie drogowe w Wróżewach: Bez ofiar, ale z wysokim mandatem

Zderzenie drogowe w Wróżewach: Bez ofiar, ale z wysokim mandatem

W malowniczej miejscowości Wróżewy, położonej w gminie Krotoszyn, miało miejsce nieprzyjemne zdarzenie drogowe. Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą w wyniku złego wykonania manewru jednego z kierowców. Na miejsce zdarzenia natychmiastowo skierowane zostały odpowiednie służby.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Wróżewach dotarło do służb ratunkowych bez zwłoki. W wyniku tego incydentu doszło do kolizji pomiędzy dwoma samochodami osobowymi. Szybka reakcja była konieczna, dlatego na miejsce skierowano ekipę policji, dwa zespoły strażackie z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz jeden zastęp ze straży Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutogniewie.

Zgodnie ze słowami Pauliny Potarzyckiej, zastępczyni rzecznika prasowego policji w Krotoszynie, to 71-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego spowodowała kolizję. Kobieta kierująca samochodem marki Fiat nieprawidłowo wykonała manewr wymijania na łuku drogi, co doprowadziło do zderzenia z samochodem Citroen. Za jego kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec tego samego powiatu.

Podczas zdarzenia w obu pojazdach znajdowały się trzy osoby, które udało się bezpiecznie ewakuować z uszkodzonych aut przed nadejściem służb ratunkowych. Na szczęście nie odnotowano żadnych poważnych obrażeń.

Jak informuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia obejmowały zabezpieczenie terenu, odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz przestawienie samochodów w miejsce, które nie stanowiło zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Obaj kierowcy byli trzeźwi w momencie zdarzenia. Jednak 71-letnia kobieta, która spowodowała wypadek, została ukarana mandatem o wartości 1 100 zł.