Wielka akcja pożarnicza w Rozdrażewie: strażacy gasili płonącą kotłownię

Wielka akcja pożarnicza w Rozdrażewie: strażacy gasili płonącą kotłownię

Pożar, który wybuchł w kotłowni jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Polnej w miejscowości Rozdrażew, zmusił do interwencji aż pięć zespołów straży pożarnej. Zadaniem służb było stawienie czoła ogniu, który szybko zyskiwał na sile.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, Kierujący Działaniem Ratowniczym szybko ocenił sytuację. Ustalił, że ogień pojawił się w materiałach przechowywanych w pomieszczeniu. Mieszkańcy budynku próbowali samodzielnie ugasić pożar, jednak ich wysiłki okazały się nieskuteczne. Dobrą wiadomością było to, że nikt nie odniósł obrażeń w wyniku pożaru – informuje Tomasz Patryas, rzecznik prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Jednym z pierwszych działań strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Następnie założyli sprzęt ochronny dla układu oddechowego i przystąpili do gaszenia płomieni. Spalony materiał palny oraz całe wyposażenie kotłowni zostało wyniesione na zewnątrz budynku i tam dogaszone wodą. Po zakończonej akcji strażacy dokładnie przewietrzyli budynek i usunęli dym za pomocą urządzeń mechanicznych.

Podczas całej akcji strażacy korzystali z urządzeń pomiarowych, aby na bieżąco monitorować stan obiektu. Czynności te były kontynuowane aż do momentu uzyskania wyników wskazujących na likwidację zagrożenia – dodaje Tomasz Patryas.

Po intensywnej walce z ogniem, która trwała 1 godzinę i 14 minut, działania straży pożarnej zostały zakończone.