Pożar budynku gospodarczego w Krotoszynie

Pożar budynku gospodarczego w Krotoszynie

Wieczorem 18 grudnia, w poniedziałkowy wieczór, doszło do zdarzenia, które mogło mieć tragiczne skutki. W jednym z budynków gospodarczych przy ul. Paderewskiego w Krotoszynie wybuchł pożar. Na miejsce natychmiast zostało skierowanych pięć zastępów straży pożarnej.

Sytuacja miała miejsce dokładnie o godzinie 18:44. Budynek, w którym doszło do pożaru, znajduje się na ulicy Paderewskiego w Krotoszynie. Na miejsce zdarzenia natychmiastowo skierowano trzy specjalistyczne zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej działającej w Krotoszynie. Dodatkowo wsparcia udzieliły dwa zastępy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W wyniku szybkiego i profesjonalnego rozpoznania sytuacji przez Kierującego Działaniem Ratowniczym, ustalono że źródłem pożaru była drewniana belka, która zapaliła się od nieszczelnej rury kominowej. Na szczęście, właściciel budynku podjął samodzielne działania gaśnicze za pomocą gaśnicy proszkowej, co pozwoliło ograniczyć rozwój pożaru.

Zadaniem straży pożarnej było zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Po tym etapie przystąpili do dogaszania nadpalonych elementów oraz przeprowadzili szczegółowe badania obiektu przy użyciu specjalistycznych urządzeń pomiarowych w celu wykrycia ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. Po udanym ugaszeniu pożaru, strażacy ponownie sprawdzili budynek pod kątem zagrożeń, aby upewnić się, że nie ma już żadnego ryzyka. Informacje na ten temat udzielił nam st. kpt Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Cała operacja gaszenia pożaru i zabezpieczania terenu trwała 55 minut.