Podstawowe zasady bezpieczeństwa i prewencji podczas ferii prezentowane przez strażaków

Podstawowe zasady bezpieczeństwa i prewencji podczas ferii prezentowane przez strażaków

Podczas odwiedzin strażackiej ekipy, młodsi uczestnicy spotkania miały okazję zapoznać się z kluczowymi kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa w czasie zimowych ferii. Celem lepszego uświadomienia dzieciom potencjalnych niebezpieczeństw, które mogą wystąpić w domowym zaciszu, strażacy zdecydowali się na pokazanie mobilnego symulatora pożarowego ilustrującego sytuacje zagrożenia w budynku jednorodzinnym. Dodatkowo, przygotowano również specjalne materiały edukacyjne skierowane do najmłodszych.

Służby straży pożarnej zwróciły także uwagę na ryzyko związane z wchodzeniem na zamarznięte powierzchnie akwenów oraz na możliwe konsekwencje ekspozycji organizmu na bardzo niskie temperatury. Dzieci były również przestrzegane przed jazdą na sankach czy nartach w bezpośrednim sąsiedztwie dróg publicznych oraz korzystaniem z tego typu miejsc bez posiadania jakiegokolwiek elementu odblaskowego.

Zostało wyraźnie podkreślone, że najmłodsi powinni preferować zimową zabawę w miejscach odpowiednio przygotowanych i adaptowanych do bezpiecznego wypoczynku, zwłaszcza w okresie ferii.