Nieszczęśliwy wypadek na ul. Raszkowskiej w Krotoszynie: 69-letni rowerzysta zderzył się z samochodem

Nieszczęśliwy wypadek na ul. Raszkowskiej w Krotoszynie: 69-letni rowerzysta zderzył się z samochodem

W mieście Krotoszyn, na swojej jednej z głównych arterii – ulicy Raszkowskiej, miało miejsce zdarzenie drogowe, które wpłynęło na normalny bieg życia 69-letniego rowerzysty. Mężczyzna ten niespodziewanie opuścił bezpieczną przestrzeń ścieżki rowerowej i wtargnął prosto na drogę, gdzie natknął się na jadący samochód.

Na podstawie pierwszych ustaleń policji, wynika że starszy pan, będący mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego, prowadząc jednoślad, stracił kontrolę nad pojazdem i odszedł od wyznaczonej trasy na ścieżce pieszo-rowerowej. Jego manewr skończył się zderzeniem z bokiem samochodu marki Mitsubishi. Za kierownicą tego pojazdu siedział 29-letni mężczyzna, który jest mieszkańcem powiatu milickiego – opowiadała Paulina Potarzycka, pełniąca funkcję zastępcy rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji.

Zarówno prowadzący rower jak i samochód byli na chwilę wypadku trzeźwi. Po zdarzeniu, nieszczęsny 69-letni rowerzysta został natychmiast przetransportowany do szpitala. Obecnie lekarze walczą o jego zdrowie i dokładnie badają zakres odniesionych przez niego obrażeń.

Cały incydent jest teraz przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie – jak informuje Paulina Potarzycka.