Pionierski krok Krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego: wprowadzenie systemu ePłatności

Pionierski krok Krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego: wprowadzenie systemu ePłatności

Urząd Miejski w Krotoszynie, idąc z duchem czasu, dołączył do pionierskiej grupy urzędów, które rozpoczęły korzystanie z programu ePłatności. Jest to wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że ten innowacyjny system został do tej pory wprowadzony jedynie w 45 urzędach na terenie całego kraju.

Serwis ePłatności jest dostępny dla użytkowników aplikacji mObywatel. Wszystko, czego potrzebuje obywatel to smartfon z zainstalowaną aplikacją oraz kod BLIK. Umożliwia to szybkie i wygodne dokonywanie płatności bez konieczności ręcznego wypełniania formularzy – wszystkie niezbędne dane są uzupełniane automatycznie. Dodatkowym atutem jest funkcja powiadomień o zbliżających się terminach zapłaty.

System ePłatności umożliwia nie tylko regulowanie bieżących należności, ale także przeglądanie listy już zrealizowanych płatności oraz pobieranie potwierdzeń ich wykonania. Co więcej, użytkownicy otrzymują powiadomienia o nowych zobowiązaniach, a za pomocą kodu BLIK mogą je błyskawicznie uregulować.

Projekt ePłatności dla mieszkańców Krotoszyna został zrealizowany przez Referat Informatyki Urzędu Miejskiego, w ścisłej współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, Centralnym Ośrodkiem Informatyki oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Polskim Standardem Płatności – operatorem systemu płatności mobilnych BLIK. Całość przedsięwzięcia została sfinansowana za pomocą dotacji przyznanej przez Ministerstwo Cyfryzacji.