Podróż biznesowa przedsiębiorców z Krotoszyna do Algierii

Podróż biznesowa przedsiębiorców z Krotoszyna do Algierii

Grupa biznesmenów z regionu Krotoszyńskiego udała się w podróż handlową do Algierii, która została współorganizowana przez samorząd Krotoszyna. W trakcie misji gospodarczej przewidziano czas na promocję profilu firm biorących udział w wydarzeniu. To odbyło się na różnych platformach – od konferencji prasowej transmitowanej przez międzynarodowy kanał informacyjny AL24 News, przez spotkania networkingowe, aż po spotkanie z funkcjonariuszami algierskiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wiejskiego. Wydarzenie było transmitowane na kanale Établissement public de télévision, Ennahar tv live oraz w Radio Algérienne Chaine 1 online.

Krotoszyńscy biznesmeni mieli również okazję uczestniczyć w studyjnych wizytach w firmach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych oraz u lokalnych producentów daktyli i oliwek w regionie El Oued. Tłumaczyła dla nich Katarzyna Grobelna, specjalistka z Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego Krotoszynie, która towarzyszyła delegacji podczas całego wyjazdu.

Z przedstawicieli powiatu krotoszyńskiego w podróży uczestniczyli reprezentanci następujących firm: PPUH PARTNER prowadzone przez Zdzisława Adamczewskiego, ZUPH MECH-MASZ pod kierownictwem Zdzisława Śniecińskiego, Tomasz Kaczmarek AGROTOP, Blending Sp. z o.o. oraz PW NAGLAK Wojciech Naglak z Koźmina Wielkopolskiego.

Według informacji przekazanych przez Katarzynę Grobelną, w misji gospodarczej udział wzięło ogółem 20 przedsiębiorców z 14 firm z całego kraju. Wśród nich byli również reprezentanci takich instytucji jak Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego oraz koordynatorzy Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.