Nocna akcja gaśnicza w firmie Mahle w Krotoszynie

Nocna akcja gaśnicza w firmie Mahle w Krotoszynie

Po północy, między 8 a 9 maja, służby ratownicze otrzymały powiadomienie o wybuchu pożaru w przedsiębiorstwie Mahle, zlokalizowanym w Krotoszynie. W odpowiedzi na zgłoszenie, do miejsca zdarzenia zostały natychmiast skierowane trzy jednostki specjalistyczne z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, podał szczegóły zdarzenia, które miało miejsce dokładnie 9 maja 2024 roku o 00:17. Zgłoszenie dotyczyło sytuacji kryzysowej w jednym z zakładów produkcyjnych przy ulicy Mahle w Krotoszynie – wybuchu pożaru odpadów składowanych w specjalnym betonowym boksie.

Operacyjne działania strażaków obejmowały początkowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Następnie, strażacy rozpoczęli gaszenie płonących odpadów przy użyciu silnego strumienia wody. Po pierwszej fazie gaszenia, podjęto decyzję o przemieszczeniu palącego się materiału i ponownym przelaniu go wodą – wyjaśnia Tomasz Patryas.

Podczas całego czasu trwania akcji, strażacy zweryfikowali stan zagrożenia, korzystając z kamery termowizyjnej. Po stwierdzeniu, że niebezpieczeństwo zostało już całkowicie wyeliminowane, działania na miejscu zakończono i jednostki wróciły do swoich baz.