Transformacja i rozwinięcie trasy dla pieszych i rowerzystów na ulicy Promenada w Krotoszynie poprzez rewitalizację przyległych terenów zielonych

Transformacja i rozwinięcie trasy dla pieszych i rowerzystów na ulicy Promenada w Krotoszynie poprzez rewitalizację przyległych terenów zielonych

Projekt modernizacji oraz rozbudowy ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Promenada w Krotoszynie, obejmował również uporządkowanie otaczających przestrzeni zielonych. W dniu 14 maja odbył się formalny odbiór tej inwestycji, w którym uczestniczyła burmistrz miasta, Natalia Robakowska, radni, pracownicy urzędu miejskiego oraz przedstawiciele firmy wykonawczej. Osoby te były zaangażowane w ten projekt od samego początku jego realizacji. Obecny był również Franciszek Marszałek, były burmistrz Krotoszyna i obecnie radny miejski. To podczas jego kadencji narodziła się idea i ruszyła realizacja omawianej inwestycji.

Zbiórka uczestników miała miejsce w pobliżu kościoła św. Rocha. Później wszyscy udali się Promenadą w stronę Jeziora Odrzykowskiego, aby dopełnić wszelkich formalności związanych z dokumentacją potwierdzającą zakończenie projektu.

Prace remontowe i rozbudowa na Promenadzie objęły szereg działań. Zmodernizowano i poszerzono ścieżkę pieszo-rowerową na odcinku od ulicy Olimpijskiej do Wiśniowej. Przywrócono do życia zielone tereny przyległe poprzez budowę ścieżek spacerowych, nasadzeń roślin oraz montażu ławek, altan, leżaków i stołów. Dodatkowo zainstalowano tam ścianki do wspinaczki, trampolinę, miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu (street workout), zjazd linowy, stoły do tenisa stołowego, piłkarzyków i gry w szachy.