Asfaltowa rewolucja na ulicach Żwirowej i Bukówko – oczekiwana inwestycja w Krotoszynie

Asfaltowa rewolucja na ulicach Żwirowej i Bukówko – oczekiwana inwestycja w Krotoszynie

Mieszkańcy Krotoszyna zamieszkujący posesje przy ulicy Żwirowej i Bukówko od długiego czasu z utęsknieniem czekają na przemianę gruntowej drogi biegnącej przed ich domami w asfaltową jezdnię. Wygląda na to, że ich marzenie w końcu się ziści.

Głównym celem proponowanej inwestycji jest budowa od samego początku ulic Żwirowej o łącznej długości 415 metrów bieżących oraz Bukówko, liczącej 325 metrów bieżących. Szereg elementów składa się na ten kompleksowy projekt, w tym realizacja jezdni oraz ścieżek rowerowych o nawierzchni wykonanej z betonu asfaltowego, stworzenie ciągu pieszo-rowerowego, ułożenie chodników, zbudowanie zjazdów wyłożonych kostką brukową, a także zaaranżowanie obszarów zieleni. Inne istotne elementy planowanej interwencji obejmują instalację systemów odwodnienia, umieszczenie odpowiedniego oznakowania oraz przebudowę wszelkich kolizji z infrastrukturą techniczną – podaje lokalna administracja Krotoszyna.

Planowany okres realizacji inwestycji to 30 tygodni. W tym czasie, gruntowe ulice mają przekształcić się w profesjonalną asfaltową infrastrukturę.