38-letni kierowca forda z powiatu jarocińskiego zderzył się na DK 15 w gminie Krotoszyn

38-letni kierowca forda z powiatu jarocińskiego zderzył się na DK 15 w gminie Krotoszyn

Potężny wypadek samochodowy miał miejsce na trasie DK 15 na terenie gminy Krotoszyn. W wyniku niefortunnego zdarzenia, fordem dachował 38-letni rezydent powiatu jarocińskiego. Pojazd znajdował się poza granicami jezdni i poszkodowany kierowca był uwięziony we wraku auta. Na miejsce natychmiast przybyli strażacy, którzy z trudem uwolnili go ze zniszczonego pojazdu.

Tomasz Patryas, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, był na miejscu i potwierdził, że osobówka znalazła się poza drogą po tym jak przewróciła się na bok. Wewnątrz była widoczna jedna osoba – kierowca z poważnymi obrażeniami głowy.

Na podstawie pierwszych ustaleń policji, Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji, zasugerował, że przyczyną wypadku mogło być utrata kontroli nad pojazdem przez 38-letniego kierowcę forda z powiatu jarocińskiego. Po stratach kontroli, samochód zjechał na pobocze i dachował podczas wyprzedzania.

Używając sprzętu hydraulicznego, strażacy uwolnili poszkodowanego mężczyznę, który był uwięziony we wraku. Po dotarciu do niego, udzielili pierwszej pomocy, opatrując obrażenia głowy. Gdy przyjechała karetka, strażacy przekazali ofiarę medykom. Ze względu na ciężkość obrażeń, poszkodowany został natychmiast przewieziony do szpitala – wyjaśnił Tomasz Patryas.

Mimo poważnego wypadku, kierowca był trzeźwy i na szczęście jego życie nie było zagrożone. Policja w Krotoszynie nadal prowadzi dochodzenie w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia.