Mieszkańcy Rozdrażewa mają powody do radości. Remonty dróg gminnych zakończone

Mieszkańcy Rozdrażewa mają powody do radości. Remonty dróg gminnych zakończone

Na takie informacje mieszkańcy Rozdrażewa w powiecie krotoszyńskim czekali od dawna. Zakończyła się długo wyczekiwana inwestycja polegająca na przeprowadzeniu remontu dróg gminnych, której całkowity koszt wyniósł prawie milion złotych. Do użytku oddano łącznie 2,25 km nowych dróg.

Konieczność remontowania dróg jest niezwykle istotnym działaniem ze strony samorządów w całej Polsce. Stan dróg we wsi Rozdrażew od dawna pozostawiał sporo do życzenia, dlatego kiedy pojawiła się informacja o planowanych pracach remontowych, mieszkańcy i przejezdni mogli odetchnąć z ulgą.

Kilka odcinków dróg oddanych do użytku

Pierwszy z przebudowanych odcinków to droga z Rozdrażewa do Dzielic, licząca 515 metrów. Prace remontowe przeprowadzano od ul. Kompanii Rozdrażewskiej do skrzyżowania z drogą Osady Dzielickiej, co pozwoliło stworzyć połączenie na odcinku Wolenice-Dębowiec-Dzielice-Rozdrażew.

Kolejny z remontowanych odcinków liczył 520 metrów i prowadził z Dzielic do Rozdrażewka przez Rozdrażew i Chwałki. W Nowej Wsi z kolei zbudowano 553-metrowy odcinek drogi, w Dąbrowie przeprowadzono remont 660-metrowej drogi prowadzącej do Różopola, natomiast w samym Rozdrażewie odnowiona została ulica Kompanii Rozdrażewskiej na odcinku 168 metrów.

Koszty prac remontowych

Całkowity koszt prac remontowych na wszystkich odcinkach wyniósł 969.598,89 zł. Poszczególne koszty przedstawiały się następująco: droga Rozdrażew-Dzielice – 264.268,71 zł, Dąbrowa – 307.841,59 zł, Chwałki-Rozdrażewek – 265.159,23 zł, Nowa Wieś – 95.728,45 zł, ul. Kompanii Rozdrażewskiej w Rozdrażewie – 36.600,91 zł.

W przypadku dwóch inwestycji udało się pozyskać środki zewnętrzne. Na remont drogi w Dąbrowie i na odcinku Chwałki-Rozdrażewek uzyskano 132.750,00 zł z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a na przebudowę drogi w Nowej Wsi – 50 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.