Chciała zarobić na kryptowalutach. Straciła 48 tysięcy złotych

Chciała zarobić na kryptowalutach. Straciła 48 tysięcy złotych

31-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego miała nadzieję, że uda jej się zarobić spore pieniądze na kryptowalutach. Niestety padła ofiarą oszustów, którzy skorzystali na jej nieuwadze, uzyskali dostęp do jej konta bankowego i zaciągnęli kredyt na kwotę niemal 48 tysięcy złotych.

Krotoszyńscy policjanci otrzymali informację bezpośrednio od 31-letniej krotoszynianki, która przekazała im, że została oszukana w chwili, gdy chciała zainwestować w kryptowaluty czyli ,,wirtualne monety”, którymi operuje się w wirtualnym systemie księgowym. Można je przechowywać w wirtualnych portfelach, a następnie na nich zarabiać.

Obiecał zarobek, a ostatecznie zadłużył kobietę

Zastępczyni rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie asp. Paulina Potarzycka przekazała, że mieszkanka Krotoszyna została wprowadzona w błąd przez nieznane jej osoby, które obiecały jej możliwość pomnożenia oszczędności poprzez handel kryptowalutami przy użyciu platformy firmy CoinDesk.

Z 31-latką skontaktował się mężczyzna, który jej przekazał, że zarobiła 24 tysiące dolarów. Aby jednak mogła przelać te środki, miała według oszusta zwiększyć limit na swoim koncie. Niczego nieświadoma kobieta przekazała mężczyźnie swoje dane do logowania się na konto bankowe.

Gdy oszust uzyskał dostęp do konta krotoszynianki, bardzo szybko złożył wniosek o pożyczkę w wysokości 47 tysięcy 890 złotych, po czym szybko przelał środki na inne konto. W ten sposób kobieta została oszukana.

Policja ostrzega przed internetowymi oszustami

Funkcjonariusze notorycznie przypominają, że inwestycje w kryptowaluty są legalne, ale oszuści bardzo często podają się za różnego rodzaju pośredników i wykorzystują nieuwagę innych osób. Nierzadko stosują do tego celu fałszywe serwisy internetowe. Najczęściej obiecują przy tym możliwość uzyskania bardzo szybkiego zarobku.

Policjanci apelują o uwagę i ostrożność przy jakichkolwiek działaniach z nieznanymi osobami dotyczącymi środków pieniężnych. Ponadto zalecają, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać nikomu danych logowania do swoich kont bankowych. W taki sposób najłatwiej jest paść ofiarą oszustów, którzy wykorzystują nieuwagę i niewiedzę.