Pechowe potrącenie rowerzystki pod starostwem w Krotoszynie

Pechowe potrącenie rowerzystki pod starostwem w Krotoszynie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środowy poranek, 6 października. W bezpośrednim pobliżu krotoszyńskiego starostwa doszło do potrącenia 16-latki, która przemieszczała się po drodze na rowerze. Sprawczynią zderzenia była kobieta, która wyjeżdżała samochodem osobowym z terenu urzędu powiatowego.

Ze wstępnych ustaleń krotoszyńskich policjantów wynika, że podróżująca samochodem osobowym marki Skoda 20-letnia kobieta, mieszkanka Krotoszyna wykonywała manewr skręcania z ulicy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej na teren znajdującego się tam starostwa powiatowego. Jej nieuwaga doprowadziła do wypadku.

16-letnia rowerzystka potrącona, została zabrana do szpitala

W miejscu, w którym 20-latka planowała wykonać manewr skrętu znajdowała się akurat 16-letnia rowerzystka. Podróżująca samochodem nie zauważyła nastolatki, na skutek czego doszło do potrącenia. Na szczęście kobieta nie rozwinęła zbyt dużej prędkości, dzięki czemu obeszło się bez bardzo poważnych obrażeń.

Mimo to na miejscu zdarzenia pojawił się zespół ratowników medycznych, których zadaniem była ocena stanu zdrowia potrąconej 16-latki. W wyniku potrącenia została ona zabrana do szpitala w Ostrowie. Póki co ustalany jest dokładny zakres obrażeń, jakich doznała na skutek potrącenia przez samochód osobowy.

Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa

Na miejscu zdarzenia pojawili się również policjanci, którzy przeprowadzili badanie alkomatem na kierującej Skodą 20-latce. Okazało się, że była ona trzeźwa. Dodatkowo funkcjonariusze wykonali szkic i oględziny miejsca zdarzenia. Dodatkowo przeprowadzono kontrolę stanu technicznego roweru i samochodu. W obu przypadkach nie było żadnych zastrzeżeń.

W celu szczegółowego wyjaśnienia sprawy policjanci zabezpieczyli również nagrania z monitoringu, co pozwoli na rozwiązanie wszelkich sporów wynikających z potrącenia.