Krotoszynianie w Silesia Maraton. Dziewięciu biegaczy ukończyło słynny bieg

Krotoszynianie w Silesia Maraton. Dziewięciu biegaczy ukończyło słynny bieg

Silesia Maraton, czyli jedna z największych imprez biegowych w Polsce dobiegła końca. W wydarzeniu, którego początek i koniec odbywał się na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie wzięło udział dziewięciu reprezentantów KS Krotosz Krotoszyn.

Trasa rozgrywanego na Górnym Śląsku maratonu nie należy do najłatwiejszych. Łącznie zawodnicy muszą przebiec przez teren czterech śląskich miast: Chorzowa, Katowic, Mysłowic i Siemianowic Śląskich. Początek trasy może jednak nie mylić, bowiem odcinek przebiegający przez Park Śląski i Dolinę Trzech Stawów jest relatywnie łatwy.

Za nami legendarny Silesia Maraton

Po pięciu kilometrach biegacze mijali katowicki Spodek, a następnie dzielnicę Nikiszowiec, która bardzo mocno przypomina klimatem dawny Śląsk. Od 15. kilometra maratonu zaczęły się podbiegi, które skutecznie utrudniały zawodnikom dalszą rywalizację. Najtrudniejszy był niemal 5-kilometrowy podbieg.

Meta maratonu znajdowała się w Kotle Czarownic, czyli na terenie Stadionu Śląskiego. Najbardziej wymagający z dystansów biegowych został ukończony łącznie przez 2 721 osób. Najlepszy czas z kolei osiągnął Andrzej Rogiewicz, który dotarł na metę z czasem 2.19,07, ustanawiając przy tym nowy rekord. Wśród kobiet triumfowała Iryna Masnyk, która osiągnęła czas 2.59,00.

Krotoszyńscy biegacze również ukończyli Silesia Maraton

W Silesia Maraton udział wzięli również reprezentacji KS Krotosz Krotoszyn. Biorąc pod uwagę maraton, najlepiej poradził sobie Karol Olejniczak, który zajął 95. miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 3.10,58. Debiut na tak długim dystansie zanotował z kolei Patryk Karwik. Bieg ukończyli także Karol Mroczkowski, Rafał Sójka i Joanna Olejniczak.

W rywalizacji półmaratonu najlepszy był Mateusz Mrówka, który osiągnął czas 1.11,09. Krotoszyński klub na tym dystansie reprezentowali Sergiusz Sójka, Łukasz Zając, Marika Mroczkowska i Valery Maćkowiak.

Rywalizacja w ramach Silesia Maraton odbywała się również na dystansie ultramaratonu. Najlepszy był Filip Inglot, który przebiegł 50 kilometrów w czasie 3.19,13. Wśród kobiet wygrała Anna Gierak z wynikiem 4.03,25.