Krotoszyńska młodzież wzięła udział w akcji sadzenia lasu

Krotoszyńska młodzież wzięła udział w akcji sadzenia lasu

Po raz kolejny starostwo powiatowe w Krotoszynie zorganizowało bardzo pożyteczną akcję, w której udział wzięli najmłodsi mieszkańcy miasta. Dzieci wraz z opiekunami, a także samorządowcami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w sadzeniu lasu, czego celem było pokazanie, jak bardzo wszystkim zależy na przyrodzie.

Podstawowym pozytywnym wnioskiem, jaki ma płynąć z akcji jest doprowadzenie do znacznego zwiększenia świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Szczególnie jest to istotne w przypadku młodego pokolenia, które dopiero co poznaje zasady i kierunki, jakimi należy podążać w tym aspekcie.

Mnóstwo uczestników akcji sadzenia lasów

Tym razem uczestnicy akcji spotkali się na ternie leśnictwa Lila, które znajduje się na terenie gminy Zduny. W sadzeniu lasu brały udział dzieci z Przedszkola nr 1 „Miś Uszatek” w Krotoszynie i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie. Do akcji włączyła się również młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie.

Oprócz dzieci, w akcji wzięli również udział samorządowcy. Drzewa sadzili wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski, przedstawiciele Nadleśnictwa Krotoszyn, a także pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa krotoszyńskiego starostwa powiatowego.

Dzieci otrzymały również materiały promocyjne

Akcja została zorganizowana w ramach zapoczątkowanej przez ONZ w 2011 roku akcji pn. Międzynarodowy Rok Lasów. Głównym jej przesłaniem jest to, że „lasy są dla ludzi”, zaś celem promowania tych przestrzeni jest zwrócenie uwagi na olbrzymie znaczenie, jakie ekosystemy leśne mają w naszym codziennym życiu.

Wszyscy uczestnicy akcji w Krotoszynie posadzili dęby bezszypułkowe, olsze czarne, świerki pospolite, dzikie jabłonie i grusze. Wraz z sadzeniem leśnicy przeprowadzili szeroką edukację ekologiczną. Dzieci otrzymały ponadto pomoce edukacyjne i materiały promocyjne związane z programem zbiórki zużytych baterii „Bateria Zebrana – Przyroda Uratowana”.