Groźny wypadek w Wolenicach. Poszkodowaną ciężarna kobieta

Groźny wypadek w Wolenicach. Poszkodowaną ciężarna kobieta

Trzy samochody osobowe brały udział w wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w godzinach popołudniowych w ostatni piątek na drodze krajowej w Wolenicach w powiecie krotoszyńskim. Ranna została jedna osoba, którą okazała się być kobieta w wyraźnej ciąży. Musiała zostać zabrana do szpitala na dalsze badania.

Do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych doszło na drodze krajowej w Wolenicach w piątek 8 października około godziny 16:30. Niedługo po zgłoszeniu o wypadku na miejscu zjawiły się dwa zastępy straży pożarnej z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, a także pojazd gaśniczy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozdrażewie.

Groźny wypadek i jedna ranna osoba

Jak się później okazało, w wypadku ranna została kobieta, która pozostawała w jednym z uszkodzonych aut. Dwóch pozostałych uczestników wypadku wyszło bez szwanku. W wyniku zderzenia, a także późniejszych prac służb przejazd drogą krajową przez kilkadziesiąt minut był całkowicie zablokowany.

Po tym, jak obecne na miejscu zdarzenia służby dokonały zabezpieczenia terenu działań ratownicy rozpoczęli udzielanie pomocy medycznej poszkodowanej kobiecie, która był w widocznej ciąży. Założono jej kołnierz ortopedyczny, a także zapewniono jej komfort cieplny oraz niezbędne wsparcie psychiczne.

Poszkodowana ciężarna kobieta została przetransportowana do szpitala

Po przybyciu na miejsce zdarzenia służb medycznych poszkodowana kobieta została przekazana pod opiekę kierownika zespołu, który po dokonaniu oględzin jej stanu zdrowia podjął decyzję o jej hospitalizacji w celu dalszej diagnostyki.

Przybyli na miejsce policjanci musieli zabezpieczyć zamknięty odcinek drogi krajowej, po czym zorganizować objazdy dla kierowców. Po zakończeniu tych czynności funkcjonariusze usunęli z jedni elementy karoserii i płyny eksploatacyjne, będące pozostałościami po zderzeniu samochodów. Inne auta zostały z kolei przeciągnięte za obręb jezdni.

Całe zdarzenie trwało niespełna 2,5 godziny. Przez ten czas kierowcy nie mogli przemieszczać się drogą krajową w Wolenicach.