Mieszkańcy osiedla nr 6 wzięli udział we wspólnym rajdzie

Mieszkańcy osiedla nr 6 wzięli udział we wspólnym rajdzie

Integracja mieszkańców lokalnych społeczności jest bardzo ważnym wydarzeniem, pozwalającym takim osobom zapoznać się ze sobą i wspólnie, przyjemnie spędzić czas. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku mieszkańców krotoszyńskiego osiedla nr 6, którzy udali się na wspólną wycieczkę rowerową.

W 2021 roku tego typu inicjatywa miała miejsce już po raz drugi. Przewodniczący Rady Osiedla nr 6 Waldemar Wronecki postanowił tym razem zorganizować wydarzenie w ostatnią sobotę, a udział w nim wzięło kilkunastu mieszkańców. Zbiórka odbyła się na Placu Szkolnym 19, na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie.

Długa trasa rajdu rowerowego

W rajdzie rowerowym wzięło udział dokładnie 13 osób, którzy wspólnie wyruszyli w ustaloną wcześniej trasę. Wiodła ona odpowiednio ulicami Świętego Antoniego, Dożynkową, Spartańską, Wiśniową i Raszkowską. Jadąc ścieżką rowerową uczestnicy udali się następnie do Kobierna, po czym przez Nowy Folwark, Brzozę i Kobierno do Tomnic.

W ostatnim punkcie tej trasy zorganizowany został krótki postój, po którym cała grupa ruszyła w stronę miejscowości Gorzupia, następnie przez wieś i ulicą Żniwną i Rolniczą do ronda przy ulicy Ostrowskiej. Meta wycieczki znajdowała się na grzybku należącym do Klubu Miłośników Piłki Nożnej z Krotoszyna przy ulicy Sulmierzyckiej.

Atrakcje i przyjemne chwile przy ognisku

Po dojechaniu do końca trasy i dołączeniu do grupy przez innych uczestników, wszyscy wzięli udział w przyjemnym spotkaniu przy ognisku, gdzie mieli możliwość spożycia kiełbasek. Po zakończeniu posiłku rowerzyści brali udział w konkursie sprawnościowym, który polegał na jak najwolniejszej jeździe na rowerze.

Na najlepszych w tej konkurencji czekały nagrody. Nagrodzeni zostali najlepsi trzej uczestnicy, zaś zawodnicy z pięciu kolejnych lokat otrzymali nagrody pocieszenia. Pozostałe podarunki zostały rozlosowane wśród pozostałych uczestników.

Łącznie w rajdzie wzięło udział 17 mieszkańców Osiedla nr 6.