PSZOK ponownie będzie działał. Jego otwarcie już w listopadzie

PSZOK ponownie będzie działał. Jego otwarcie już w listopadzie

Niewykluczone, że już niebawem mieszkańcy Krotoszyna będą mogli w pełni korzystać z odstępności nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wszystko za sprawą prac remontowych nad budową nowego miejsca przy ulicy Ceglarskiej, które powoli dobiegają końca.

Przed dość długi czas mieszkańcy gminy Krotoszyn nie mieli możliwości oddawania poszczególnych rodzajów odpadów do miejsca, w które należy je przekazywać. Wiele jednak wskazuje na to, że już niebawem się to zmieni, a możliwość korzystania z funkcjonalności PSZOK-u zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

Dobiega końca remont PSZOK-u w Krotoszynie

W najbliższej okolicy Krotoszyna powstają dokładnie cztery punkty, do których będą trafiać posegregowane przez mieszkańców odpady. Znajdą się one w gminie Krotoszyn, Kobylinie, Zdunach i Sulmierzycach. Związek gmin Eko Siódemka pozyskał w tym celu unijne dofinansowanie, którego wartość wynosi prawie cztery miliony złotych. Całkowity koszt inwestycji to z kolei blisko 5,7 miliona złotych.

Mieszkańcy stracili możliwość oddawania odpadów wraz z zawieszeniem działalności PSZOK-u w Rzemiechowie w gminie Kobylin i braku otwarcia punktu przy ulicy Transportowej w Krotoszynie. Z tego powodu na terenie Eko Siódemki nie działał żaden Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mając to na uwadze, związek podjął decyzję o uruchomieniu go w wyznaczone dni tygodnia na terenie krotoszyńskiego targowiska.

Punkty zbiórki odpadów niebawem powinny być otwarte

Niedługo się to zmieni. Dobiegają końce prace remontowe nad PSZOK-iem zlokalizowanym przy ulicy Ceglarskiej w Krotoszynie. Na miejscu pojawił się już kontener socjalno-biurowy, a także zamontowana została specjalna waga samochodowa. Do końca budowy pozostało jeszcze zamontowanie ogrodzenia i bramy, a także zainstalowanie ścieżki edukacyjnej. Ostatnim etapem będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie składowiska, które ma być otwarte w połowie listopada.

Końcowe etapy realizacji dotyczące również punkt w Rzemiechowie, gdzie pod koniec września dokończone działania remontowe w postaci dostawy i montażu kontenera biurowego oraz wstawienia elementów kompostowni. Obecnie gromadzona jest dokumentacja, niezbędna do otwarcia punkty.

Taki sam los dotyczy punktów w Sulmierzycach i Zdunach, które zostały wyremontowane pod koniec wakacji. W ich przypadku również trwa proces uzyskiwania pozwolenia na działalność.