Jak uniknąć nadmiernego wystawiania się na działanie promieni słonecznych

Jak uniknąć nadmiernego wystawiania się na działanie promieni słonecznych

Chyba każdy z nas z utęsknieniem wyczekuje lata. Ciepłe dni, promienie słoneczne na skórze, otoczenie drzew i kwiatów lub piaszczystej plaży –  na to wszystko czekamy. Warto jednak pamiętać, że ta pora roku niesie ze sobą również pewne niedogodności, czy wyzwania. Jednym z nich jest bardzo duża ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Wielu z nas nie raz odczuło ja na swojej skórze w niezbyt przyjemny sposób. Jednak słońce może powodować nie tylko zaczerwienienia na skórze, ale również inne poważne problemy zdrowotne. Warto więc podjąć odpowiednie środki, aby zabezpieczyć się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Skuteczne i sprawdzone metody

Najłatwiej byłoby po prostu zostać w domu lub przemieszczać się tylko w cieniu, jednak nie po to przez cały rok czekaliśmy na lato. Piękna pogoda za oknem wręcz prosi się o wyjście z domu i zaczerpnięcie promieni słonecznych. Te zresztą, w umiarkowanym stopniu są nam bardzo potrzebne. Trzeba jednak unikać ich nadmiernej ilości. W tym celu najłatwiejszym rozwiązaniem będzie naniesienie na skórę odpowiedniego preparatu w postaci kremu lub sprayu z filtrem – im wyższy filtr tym wyższa ochrona. Dzięki temu nasza skóra będzie chroniona nie tylko przed zaczerwienieniami, ale również przed poparzeniami oraz rakiem skóry, który może powstać na skutek nadmiernego opalania.

Inne metody warte uwagi

Powiedzieliśmy już o tym jak chronić skórę, jednak na tym nie koniec. Również cały nasz organizm potrzebuje ochrony. Jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednie nakrycie głowy, które pomoże uniknąć niechcianych skutków jego braku. Możliwe, że niejeden z nas czuł się bardzo źle po dłuższym przebywaniu na słońcu bez nakrycia głowy. Najczęstszym objawem jest jej silny ból odczuwalny po pewnym czasie. Wspomnieliśmy też o całym organizmie, a ten do odpowiedniego funkcjonowania potrzebuje konkretnej ilości wody. Warto więc ją regularnie dostarczać, a pomoże nam w tym noszenie ze sobą butelki czy bidonu z wodą.