Węgiel z UM Krotoszyn. Zobacz, kto może kupić po preferencyjnych cenach!

Węgiel z UM Krotoszyn. Zobacz, kto może kupić po preferencyjnych cenach!

Sprzedaż węgla po specjalnych cenach za pośrednictwem urzędu miasta Krotoszyn, trwa już od 19 grudnia 2022 roku. Co ważne, od tego czasu już setki mieszkańców zaopatrzyło swoje domy w dobrej jakości węgiel z urzędu miasta. Sprawdź, jak go załatwić u siebie!

Preferencyjna cena wynosi 2 000 zł za tonę węgla. Odbiorcami są osoby, które wcześniej złożyły wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie. Zasada ogólna jest taka, że jednorazowo nie sprzedaje się więcej niż 500 kg węgla. Maksymalna ilość, jaką można zakupić, to półtorej tony węgla kamiennego.

Limity te są nałożone przez Urząd Miasta Krotoszyn, aby sprawnie obsługiwać jak największą liczbę interesantów. Przy wielkości 500 kilogramów o wiele sprawniej przeprowadza się zarówno załadunek, jak i transport i wszystkie inne formalności.

Warto jeszcze pamiętać o jednej ważnej kwestii. Jeżeli w danym roku konkretnym gospodarstwom domowym nie uda się wykupić całości węgla, nie muszą się przejmować. Niewykupiona partia będzie przeniesiona na kolejny okres rozliczeniowy.