Czy Krotoszyn będzie miał dwóch zastępców burmistrza miasta? 

Czy Krotoszyn będzie miał dwóch zastępców burmistrza miasta? 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że drugim zastępcą burmistrza Krotoszyna będzie Darian Paszek, radny miejskiego PSL-u. Obecnie jest on przewodniczącym komisji społecznej. Burmistrz zapytany wprost, nie zaprzecza ani też nie potwierdza.

Przed pięcioma laty, w Krotoszynie funkcje publiczne pełniło dwóch wiceburmistrzów. Jednak razem ze zrezygnowaniem z tej funkcji w 2018 Joanny Król-Trąbki, która została radną sejmiku wojewódzkiego, nie pojawił się nikt nowy. Król-Trąbka nie mogła ze sobą łączyć funkcji zastępczyni burmistrza z mandatem do sejmiku. Przez długi czas włodarze miasta sprawnie funkcjonowali w systemie burmistrz – jeden zastępca. jednak z nieoficjalnych danych wynika, że w 2023 roku może się to zmienić.

Osobą pełniącą obecnie funkcję zastępcy burmistrza, Franciszka Marszałka, jest Ryszard Czuszke. Jednak w kuluarach wiele mówi się o tym, że zostanie powołany nowy zastępca burmistrza, jako dodatkowa pomoc w konkretnych sprawach. Ma nim zostać radny miejskiego PSL, Darian Paszek. O sprawie będziemy informować na bieżąco.