Przypadkowe zderzenie samochodu osobowego i radiowozu w Krotoszynie

Przypadkowe zderzenie samochodu osobowego i radiowozu w Krotoszynie

6 września, w środę o godzinie 8:22 na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Piastowskiej w Krotoszynie miało miejsce kolizja drogowa. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy: samochód osobowy oraz radiowóz policyjny. Na miejsce wypadku natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe, które reprezentowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, jeden patrol policji, a także Zespół Ratownictwa Medycznego.

W wyniku stłuczki, w której brał udział policyjny radiowóz, zarówno kierowcy jak i pasażerowie obu pojazdów byli w stanie samodzielnie opuścić swoje samochody. Na miejscu zgłosili jednak, że odczuwają ból. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia medyków. Strażacy przystąpili także do neutralizacji ewentualnych zagrożeń powstałych na skutek wypadku – odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach oraz uniemożliwili rozprzestrzenianie się wycieków płynów technicznych.

Proces ratowniczy trwał około godziny, podczas której ruchem na drodze sterowała policja. Po zakończeniu działań strażaków i funkcjonariuszy policji, miejsce zdarzenia zostało dokładnie uprzątnięte z pozostałości po wypadku – informuje nas sierżant Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.