Niewłaściwa prędkość przyczyną tragicznego wypadku – prokuratura reaguje na brak aresztu dla podejrzanej 19-latki

Niewłaściwa prędkość przyczyną tragicznego wypadku – prokuratura reaguje na brak aresztu dla podejrzanej 19-latki

Według informacji uzyskanych od Macieja Melera, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, prokurator złożył zażalenie na decyzję o niewprowadzeniu aresztu dla 19-letniej kobiety. Ta młoda osoba jest podejrzana o bycie sprawcą poważnego wypadku drogowego, który miał miejsce w Rogaszycach blisko Ostrzeszowa, 9 października tuż po północy. Tragiczne zdarzenie, do którego doszło na prostym odcinku drogi krajowej nr 11, poza terenem zabudowanym, doprowadziło do śmierci 17-letniego chłopaka.

Z analizy okoliczności tego zdarzenia dokonanej przez prokuraturę wynika, że wypadek był spowodowany przez nieumiejętne kontrolowanie pojazdu przez 19-latkę z Ostrzeszowa. Kierująca bmw nie dostosowała swojej prędkości do warunków panujących na drodze, co spowodowało utratę kontroli nad pojazdem i zjechanie na prawe pobocze. Pojazd przewrócił się i zapalił na poboczu drogi.

W momencie wypadku w samochodzie znajdowało się dwóch pasażerów. Jednym z nich był 17-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów, który nie przeżył tego tragicznego incydentu. Druga osoba, 19-latka z Ostrzeszowa, została przewieziona do szpitala. Należy podkreślić, że kierująca autem była trzeźwa podczas zdarzenia.

Podczas rozmowy z PAP, prokurator Maciej Meler zdradził, że tuż przed wypadkiem podejrzana młoda kobieta poruszała się z prędkością przekraczającą 250 km/h. „Nie zachowała ona odpowiednich środków ostrożności, nie monitorowała właściwie warunków na drodze. Straciła kontrolę nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w skarpę rowu przydrożnego. To doprowadziło do dachowania i ostatecznie zapalenia pojazdu” – przekazał prokurator.