Krotoszyn w pełnej krasie świątecznej – miasto rozświetlone i gotowe na nadchodzące święta

Krotoszyn w pełnej krasie świątecznej – miasto rozświetlone i gotowe na nadchodzące święta

Zjawiskowo ozdobiony, w pełni przygotowany na zbliżające się święta – tak można opisać dzisiejszy wygląd Krotoszyna. Na placu miasta pojawiła się wspaniała choinka, której światełka zostały uroczyście włączone dokładnie 6 grudnia, zgodnie z tradycją mikołajkową. To właśnie na początku grudnia pojawiła się ta urocza, świąteczna dekoracja.

Przyozdobienie miasta na święta nie ograniczało się tylko do jednej choinki. Już wcześniej miejscowe ulice nabrały charakterystycznej, świątecznej atmosfery dzięki różnorodnym ozdobom. Wejście do siedziby Ratusza jest teraz upiększone życzeniami na nadchodzący rok 2024. Co więcej, miejska fontanna, latarnie a nawet przestrzeń pomiędzy budynkiem ratusza a jego wejściem zostały odpowiednio przyozdabiane. Na uwagę zasługuje również specjalna ramka, idealna do robienia pamiątkowych zdjęć.

Wszystko to jest częścią tradycji świątecznych w Krotoszynie, jak podkreślił burmistrz miasta, Franciszek Marszałek. Przywykliśmy do obecności choinki na rynku, do możliwości robienia zdjęć w świątecznie udekorowanej ramce. Lampy miejskie co roku zdobią dodatkowe ozdoby świąteczne. Całość tych przygotowań, zgodnie z informacjami udzielonymi przez burmistrza, kosztowała około 35 tysięcy złotych.