Tragiczny wypadek na trasie Wróżewy-Krotoszyn: samochód zderzył się z drzewem

Tragiczny wypadek na trasie Wróżewy-Krotoszyn: samochód zderzył się z drzewem

Niespodziewane zdarzenie miało miejsce w czwartkowy wieczór, 7 grudnia. Dokładnie o godzinie 20:49 na drodze pomiędzy Wróżewami a Krotoszynem doszło do groźnego wypadku. Pojazd nieoczekiwanie zjechał z trasy i uderzył w drzewo, które stało przy drodze. Osoba prowadząca auto została natychmiast przewieziona do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W reakcji na niebezpieczne zdarzenie, na miejsce wypadku skierowano dwie jednostki straży pożarnej. Pierwsza z nich należała do profesjonalnej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, druga zaś była częścią Ochotniczej Straży Pożarnej działającej także na terenie tego samego miasta.

Po przybyciu na miejsce, strażacy przeprowadzili szczegółowe rozpoznanie sytuacji. Ustalili, że to dostawczy samochód zboczył z drogi i zakończył swoją jazdę na drzewie stojącym przy trasie. Kierowca pojazdu nie znajdował się już w środku. Strażacy zabezpieczyli teren wypadku i rozpoczęli udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie.

Gdy na miejsce dotarł zespół medyczny, strażacy przekazali poszkodowanego pod opiekę personelu. Po przeprowadzeniu badania, lekarz prowadzący zdecydował o dalszym transporcie ofiary do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.