Odnowienie ruchu pociągów na trasie Krotoszyn – Koźmin Wielkopolski pogłębi problem przesiadek na drodze do Poznania

Odnowienie ruchu pociągów na trasie Krotoszyn – Koźmin Wielkopolski pogłębi problem przesiadek na drodze do Poznania

Ruch kolejowy na odcinku Krotoszyn – Koźmin Wlkp. linii 281 Oleśnica – Chojnice zostanie wznowiony 10 grudnia. Mimo że ta wiadomość może wydawać się pozytywna dla podróżnych, w rzeczywistości oznacza ona zwiększenie liczby przesiadek dla osób przemieszczających się z Krotoszyna do Poznania.

Po ponad rocznej przerwie, spowodowanej pracami remontowymi, pociągi wracają na trasę z Krotoszyna do Koźmina Wielkopolskiego. Do tej pory, ze względu na modernizację linii kolejowej między Krotoszynem a Jarocinem, pasażerowie byli zmuszeni korzystać z autobusów jako środka transportu zastępczego.

Od września 2022 roku, praktyczne konsekwencje dla podróżnych planujących podróż pociągiem z Krotoszyna do Poznania były dosyć uciążliwe. Autobusy funkcjonowały jedynie na trasie Krotoszyn – Jarocin. Po pokonaniu tego 75-minutowego odcinka autobusem, pasażerowie musieli przesiąść się na pociąg do Poznania, co zajmowało im dodatkową godzinę. To oznacza, że całościowy czas podróży z Krotoszyna do stolicy Wielkopolski przekraczał 2 godziny i wymagał jednej przesiadki – z autobusu na pociąg.