Interwencja straży pożarnej w obiekcie hotelowo-restauracyjnym w Krotoszynie

Interwencja straży pożarnej w obiekcie hotelowo-restauracyjnym w Krotoszynie

W Krotoszynie, w budynku na ulicy Leśnej, wybuchł pożar w kotłowni. Do akcji ratunkowej skierowano pięć zastępów strażaków – trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwie jednostki OSP Krotoszyn, co zostało potwierdzone przez Tomasza Patryasa, rzecznika prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Pożar wybuchł na terenie obiektu pełniącego funkcje hotelowe i restauracyjne, dokładnie w jego części gospodarczej, gdzie umiejscowiona była kotłownia. Jak informuje Mateusz Dymarski, zastępca rzecznika prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, pierwsze działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na ustaleniu rodzaju płonących materiałów. Okazało się, że ogień strawił zawartość kotłowni, a pomieszczenie było silnie zadymione.

Jedną z priorytetowych czynności strażaków było ewakuowanie 29 osób znajdujących się w przylegających do kotłowni pomieszczeniach. Po opanowaniu sytuacji, strażacy przystąpili do gaszenia pożaru.

Kiedy teren został zabezpieczony, strażacy wykorzystali aparaty ochrony dróg oddechowych i kamery termowizyjne. Używając prądu gaśniczego wody, rozpoczęli akcję ratunkową skierowaną bezpośrednio na źródło ognia – relacjonuje Mateusz Dymarski. Akcję uzupełniło przeprowadzenie nadciśnieniowej wentylacji za pomocą wentylatora oddymiającego, co miało na celu usunięcie szkodliwych gazów pożarowych.

Poprawa warunków w kotłowni pozwoliła strażakom na rozpoczęcie usuwania materiałów palnych z pomieszczenia i dogaszanie ich.