W Krotoszynie sędzia przyznaje opiekę nad wnuczką dziadkom

W Krotoszynie sędzia przyznaje opiekę nad wnuczką dziadkom

Decyzją Sądu Rejonowego w Krotoszynie, opieka nad niemowlęciem urodzonym 25 listopada 2023 roku, została powierzona dziadkom. Wyjątkowa sytuacja miała miejsce w piątek tego samego dnia.

19-letnia dziewczyna, która na początku utrzymywała, że znalazła dziecko w lesie, została odkryta przez przypadkowego kierowcę. Po przewiezieniu jej do lokalnego szpitala powiatowego stwierdziła jednak, że to ona jest matką dziewczynki.

„Początkowo z naszych ustaleń wynikało, że młoda kobieta twierdziła, iż natknęła się na dziecko podczas przechadzki po lesie. Później jednak potwierdziła, że jest matką. W związku z tymi okolicznościami powiadomiliśmy policję.” – wyjaśnił Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Po otrzymaniu tej informacji prokurator zwrócił się do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Krotoszynie z prośbą o dokładne zbadanie całej sytuacji oraz podjęcie odpowiednich działań prawnych, które pozwolą zapewnić odpowiednią opiekę medyczną dla dziewczynki.

Warto dodać, że Polska Agencja Prasowa informowała wcześniej, iż 19-latka urodziła swoje pierwsze dziecko dwa lata temu. Wówczas jednak, z powodu braku opieki ze strony młodej matki, sąd rodzinny przekazał prawa do dziecka babci.