Zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu stracił samochód. Decyzja prokuratury przywróciła mu pojazd.

Zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu stracił samochód. Decyzja prokuratury przywróciła mu pojazd.

Dzień wcześniej funkcjonariusze policji z Krotoszyna przeprowadzili rutynową kontrolę drogową, podczas której zwrócili uwagę na czarne volvo. Za kierownicą siedział 45-letni mężczyzna, zamieszkujący powiat krotoszyński. Po przeprowadzeniu badania alkomatem ujawniono, że w organizmie mężczyzny jest ponad trzy promile alkoholu.

W związku z nowymi regulacjami prawnymi, które weszły w życie dzień wcześniej i umożliwiają konfiskatę pojazdu kierowcy nietrzeźwego, policjanci podjęli decyzję nie tylko o odebraniu prawo jazdy 45-latkowi, ale również jego samochodu.

Nocny postój volvo odbył się na strzeżonym parkingu. Zgodnie z prawem prokuratura musiała przygotować wniosek do sądu o ogłoszenie przepadku skonfiskowanego samochodu. Jednakże, dzisiaj pojazd zagrożony konfiskatą sądową został wydany z parkingu strzeżonego – decyzję podjęła prokuratura.

Mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, poinformował, że samochód nie został wydany z powrotem kierowcy. Prokuratura podjęła decyzję o przekazaniu go osobie godnej zaufania.

Rzecznik policji wyjaśnił, że decyzja ta wynikała z chęci oszczędzenia funduszy publicznych na koszty parkowania pojazdu do czasu zakończenia postępowania sądowego.

Dodał również, że „Osoba, której ten samochód został przekazany została zobowiązana do utrzymania tego samochodu w należytym stanie i przedstawienia go na każde żądanie, czy to policji prokuratury lub sądu”.