W Zalesiu Małym (gm. Kobylin) wybuchł pożar w fabryce Bolsius. Sześć jednostek straży pożarnej skierowano na miejsce zdarzenia

W Zalesiu Małym (gm. Kobylin) wybuchł pożar w fabryce Bolsius. Sześć jednostek straży pożarnej skierowano na miejsce zdarzenia

Wydarzył się pożar w zakładzie produkującym wyroby parafinowe, znajdującym się w miejscowości Zalesie Małe, gmina Kobylin. Do miejsca zdarzenia natychmiast wysłano sześć jednostek straży pożarnej.

Jeden z pracowników firmy Bolsius powiadomił telefonicznie dyżurnego Stanowiska Kierowania o wybuchu pożaru na terenie jednej z hal produkcyjnych – relacjonuje st. ogn. Bartosz Górka, pełniący służbę w powiatowej komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. W reakcji na tę informację, na miejsce skierowano sześć jednostek straży pożarnej – trzy z nich należą do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, a pozostałe trzy to jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działające na terenie gminy Kobylin.

Zaobserwowano, że źródłem pożaru jest izolacja zewnętrzna jednego ze zbiorników napełnionych parafiną, znajdujących się w zakładzie. Duże zadymienie wewnątrz obiektu zarejestrowano tuż po przybyciu pierwszych jednostek Ochrony Przeciwpożarowej – mówi strażak. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odcięli zasilanie elektryczne i CO do zbiornika, a następnie częściowo rozebrali go, aby dostać się do miejsca wystąpienia ognia.

Działania polegały na demontażu blaszanego poszycia w dolnej części zbiornika (miejsce objęte ogniem). Płonącą wełnianą izolację usunięto i ugasiło się na terenie znajdującym się na zewnątrz hali. Podczas finalnych działań, pomieszczenie zostało przewietrzone, a także dokonano kontroli płaszcza zbiornika oraz pozostałej, nienadpalonej części izolacji za pomocą kamery termowizyjnej, która nie wykazała żadnego zagrożenia – informuje Bartosz Górka. W wyniku pożaru, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.