Krotoszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia

Krotoszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia

Restauracja Cristal w Krotoszynie stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które miało miejsce w środku tygodnia, 20 marca. Był to dzień, w którym społeczność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krotoszynie świętowała dekadę swojego funkcjonowania.

Po serdecznym przywitaniu wszystkich gości, nastąpiło podsumowanie działań podejmowanych przez stowarzyszenie przez ostatnie 10 lat. Uczestniczący w uroczystości mieli również okazję wysłuchać występów młodych talentów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie oraz grupy tanecznej „Takie babki i…”.

Zarząd Uniwersytetu był obdarowany wieloma podziękowaniami i gratulacjami ze strony licznych zaproszonych gości. W sali zgromadziło się 170 członków UTW, które obecnie zrzesza prawie 260 osób.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie powstał w roku 2014 dzięki staraniom Elżbiety Maleszki, Juliusza Poczty, Andrzeja Piotrowskiego oraz grupy kilkunastu innych społeczników. Pierwszym prezesem w latach 2014-2017 był Juliusz Poczta. Po nim sterami UTW zarządzała Elżbieta Maleszka w okresie 2017-2019. W kolejnych latach, a dokładnie 2019-2020, UTW prowadziła Olga Kabat. Od 2021 roku do chwili obecnej prezesem jest Barbara Kończak.