Przemiany w Radzie Miasta Krotoszyn: siedmioro nowych radnych

Przemiany w Radzie Miasta Krotoszyn: siedmioro nowych radnych

W ostatnim składzie Rady Miasta Krotoszyn zaszły znaczące zmiany – siedem nowych twarzy zasiądzie na radnych ławkach. Grupa doświadczonych rajców, znanych w lokalnej społeczności, nie otrzymała wystarczającej liczby głosów.

Nie ma w szeregach radnych Krzysztofa Kierzka, obywatela Krotoszyna, który pełnił funkcję radnego od roku 2006. Na podobnym stanowisku nie zobaczymy również Jana Zycha, dawnego sołtysa Benic. Zych przez osiemnaście lat piastował funkcję radnego. Lista dotkniętych porażką obejmuje również Andrzeja Pospiecha – rolnika z Chwaliszewa, który był aktywnym rajcą tyle samo czasu, co dwaj wcześniej wymienieni.

Sławomir Augustyniak, mechanik samochodowy z Krotoszyna, który po raz pierwszy został radnym w 2006 roku, tym razem zdobył 243 głosy. Jednak miał tylko trzeci wynik na liście SPL-u, a do rady weszło jedynie dwóch kandydatów tej partii. Następna osoba, która nie uzyskała reelekcji, to Mirosław Gańko, członek rady miasta od 2010 roku.

Gańko przegrał z Pauliną Potarzycką, która debiutowała na tej samej liście co on – SIO. Ta policjantka okazała się jednym z największych triumfatorów w wyborach do Rady Miejskiej. Zyskała poparcie aż 328 mieszkańców, co jest najlepszym wynikiem wśród kandydatów startujących z listy SIO, mimo że była dopiero szóstą osobą na liście.

W mediach społecznościowych napisała emocjonalny wpis: „Zapamiętam na długo ten dzień, kiedy dobro powróciło do mnie podwójnie. Wierzyliście we mnie do końca. Dziękuję każdemu z Was za oddany głos i wsparcie. Teraz przed mną wiele nauki i pracy, abym mogła iść w stronę lepszego jutra dla nas wszystkich”.